home Przemysł Co powinniśmy wiedzieć o folii antykorozyjnej VCI?

Co powinniśmy wiedzieć o folii antykorozyjnej VCI?

Folia antykorozyjna VCI to wyjątkowy produkt, a mimo to wielu z nas nadal nie wie, z czym dokładnie ma do czynienia. Ty również nie wiesz? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie, ponieważ zawiera sporo informacji o folii antykorozyjnej VCI. Koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest folia antykorozyjna VCI?

Folia antykorozyjna VCI to wysokiej jakości materiały antykorozyjne, które dzięki temu, że emitują lotne inhibitory korozji (VCI) zapewniają ochronę towarów wrażliwych na wilgoć. Warto też wspomnieć, że folie antykorozyjne vci nie wymagają żadnych smarów, płynów, czy olei ochronnych. Jeśli zatem zostaną wykorzystane, to nie tylko można zabezpieczyć swoje towary, ale również nie będą wymagać czyszczenia po odpakowaniu i od razu nadają się do użycia.

Poza tym dzięki swojej przejrzystości zapewniają też pełną kontrolę nad pakowanymi elementami. Nie trzeba obawiać się też o ich bezpieczeństwo, ponieważ folie VCI nie emitują żadnych szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych i są bardzo proste w utylizacji.

Jakie są rodzaje folii antykorozyjnej VCI?

Folia antykorozyjna VCI występuje w różnych wariantach. Poszczególne rozwiązania różnią się nie tylko grubością oraz rozmiarami, ale również odpornością na przedarcia i rozerwanie, czy nasyceniem lotnymi inhibitorami korozji (jedno lub obustronnie). I tak do wyboru mamy folię antykorozyjną VCI w rolkach, arkuszach, czy w postaci rękawów. Do tego do wyboru pozostaje też folia antykorozyjna VCI w postaci pół-rękawów i worków antykorozyjnych, więc każdy z nas jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie jest zastosowanie folii antykorozyjnej VCI?

Tak dobre właściwości folii antykorozyjnej VCI sprawiły, że mamy do czynienia z wyjątkowym materiałem o jakże szerokim zastosowaniu. Na pewno folia antykorozyjna VCI idealnie nadaje się do pakowania i zabezpieczenia elementów oraz podzespołów wykonanych ze stali ocynkowanej, węglowej, czy nierdzewnej. To jednak dopiero początek, ponieważ będzie bardzo dobrym wyborem również do pakowania i zabezpieczenia podzespołów i różnego typu elementów z miedzi, aluminium, srebra, czy mosiądzu.

Dlatego warto pomyśleć o wykorzystaniu folii antykorozyjnej VCI do zabezpieczania maszyn przemysłowych i rolniczych, czy po prostu ich części. Folia antykorozyjna VCI sprawdzi się również przy zabezpieczaniu części i podzespołów samochodowych, konstrukcji stalowych, czy części montażowych. Na pewno będzie to dobry wybór do zabezpieczenia elektroniki, czy różnego rodzaju towarów przeznaczonych na eksport.