home Inne Czy kask na rolkach ma znaczenie?

Czy kask na rolkach ma znaczenie?

Noszenie sprzętu ochronnego jest niezwykle ważne podczas jazdy na rolkach. Noszenie kasku na rolkach i ochraniaczy to nowy standard, który pozwala uniknąć kontuzji, dzięki czemu można cieszyć się tym sportem, pozostając bezpiecznym. W rzeczywistości większość skateparków wymaga od rolkarzy noszenia ochraniaczy i kasków. Osoby na wszystkich poziomach doświadczenia, od początkujących deskorolkarzy po profesjonalistów, powinny nosić kaski na rolki k2 bądź innej dobrej marki. W dzisiejszych ofertach można zresztą znaleźć wiele marek kasków, które oferują zarówno bezpieczeństwo, jak i styl.

Kiedy mieć pewność, że kask jest bezpieczny?

Aby należycie chronić głowę, upewnij się, że właściwie ją zmierzyłeś, aby idealnie dopasować kaski na rolki k2. Jednak niezależnie od marki kasku, którą wybierzesz, dobrze dopasowane kaski powinny zawierać wyściółkę ochronną, nie przesuwać się podczas jazdy na rolkach i dobrze przylegać do czoła. Powinieneś regularnie wymieniać kask, gdy tylko Twój kask wygląda na uszkodzony lub sprawia wrażenie takiego podczas użytkowania. Jeśli jesteś młodym rolkarzem, będziesz potrzebować nowego kasku, gdy Twój kask będzie zbyt mały.

Pomiar głowy pod wybór kasku

Ważne jest, aby nosić dobrze dopasowany kask, aby zachować bezpieczeństwo na rolkach. Rozmiar Twojej głowy określi, jaki rozmiar kasku powinieneś kupić. Rozmiary kasków różnią się w zależności od marki, ale posiadanie rozmiaru głowy ułatwi korzystanie z tabeli rozmiarów każdej marki. Znajomość rozmiaru głowy zapewnia, że kask będzie dobrze dopasowany, nawet jeśli zamówisz ten swój ulubiony przez Internet.