home Inne Jak przygotować się od uszczelniania mieszkań?

Jak przygotować się od uszczelniania mieszkań?

Zbliżający się okres zimowy jest ostatnim dzwonkiem, by zająć się prawidłową i efektywną izolacją mieszkania. Głównym żywiołem, przed którym należy chronić nasze ściany, podłogi i armaturę jest woda, która, wyciekając w sposób niekontrolowany i długotrwały, może czynić prawdziwe spustoszenie. Nowoczesne budownictwo ma jednak także inne wyzwania w zakresie uszczelniania. Mowa tutaj również o optymalnym zabezpieczeniu przed chłodem oraz przejmującym wiatrem. Zadbanie o tak elementarne sprawy, zapewni nam prawdziwy komfort przebywania we własnych czterech ścianach i uchroni nas przed wieloma kosztami ewentualnych napraw, czy odgrzybień.

Czym są hydroizolacje?

Woda jest obecna w mieszkaniu w łazienkach i kuchniach, oraz wszędzie tam, gdzie zamontowano wanny, brodziki, czy umywalki, lecz może również przedostawać się do pokoju bezpośrednio z balkonu. Ryzyko takie rodzą wszelkiego rodzaju narożniki, szczeliny, dziury. Zaburzenie równowagi wodnej w mieszkaniu powoduje powstawanie grzybów, pleśni, czy zniszczeń. Ochrona przed potencjalnymi skutkami nadmiernej wilgotności powinna zatem następować dwojako: na etapie remontowania pomieszczeń (specjalna wodoszczelna zaprawa oraz wodoszczelne płytki), na etapie prewencyjnego uszczelniania balkonów (np. zastosowanie folii uszczelniających w płynie).

Uszczelnianie przed innymi zjawiskami atmosferycznymi

By w mieszkaniu nie hulał wiatr przez całą zimę, warto także przyjrzeć się oknom, nie tylko balkonowym, lecz wszystkim, które mamy w domu. Okazuje się, że z powodu przepuszczalnych okien umyka nam z mieszkania aż 25% ciepła. Można je uszczelnić silikonem, piankami, czy taśmami izolacyjnymi. Jeżeli mamy naprawdę stare okna, lepiej wymienić je na nowe, solidniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *