home Przemysł Jak wybrać bonsai do swojego domu?

Jak wybrać bonsai do swojego domu?

Wiele osób decyduje się obecnie na hodowlę tych miniaturowych drzewek we własnych domach. Można je bez problemu kupić w większości centrów ogrodniczych, czy też w szkółkach roślin. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że idealny wygląd rośliny wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym razie, bez kontroli zacznie ona rosnąć i straci swój urok. Drzewka bonsai wymagają przede wszystkim strzyżenia i umiejętnego podcinania. Trzeba to robić często, aby nie rosły w nieodpowiedni sposób. Poza tym, większość osób zajmujących się hodowlą bonsai, odpowiednio formuje kształt swojego drzewka.

Jakie drzewka bonsai można kupić w Polsce?

Z uwagi na rosnącą popularność drzewek bonsai, w sklepach (np. http://greengarden.com.pl/szkolka-roslin/oferta/bonsai/) można znaleźć coraz więcej gatunków drzew. Najczęściej jednak dominują rośliny długowieczne, takie jak:

  • dąb,
  • sosna,

Drzewka bonsai to bowiem nic innego jak karłowate formy popularnych u nas drzew, pielęgnowane w odpowiedni sposób. Ważne jest też odpowiednie podlewanie drzewek, ponieważ mają bardzo ubogi system korzeniowy i z łatwością można je przelać.

Jakich warunków potrzebuje bonsai w domu?

Wiele zależy przede wszystkim od gatunku samego drzewa. Najważniejsze, aby znaleźć w miarę stałe miejsce dla drzewka, ponieważ ciągła zmiana klimatu i nasłonecznienia na pewno mu nie posłuży. Takie drzewka pięknie prezentują się na niewysokich meblach. Warto dla nich szukać miejsca dość słonecznego, w którym z łatwością będzie można wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład podcinanie.