home Inne Karma smaczna oraz zdrowa

Karma smaczna oraz zdrowa

Ideałem karmy zarówno z punktu widzenia samego kota jak i jego właściciela jest taka, która byłaby jednocześnie bardzo apetyczna, a przy tym pełnowartościowa. Koszt karmy specjalistycznej czy weterynaryjnej jest zawsze nieco wyższy, ale jednocześnie warto pamiętać, że suplementacja zwierzaka czy zakup dodatków jak witaminy dla kota, ostatecznie zawyżą budżet na utrzymanie pupila, chociaż odpowiednie jego karmienie od samego początku mogłoby wielu z tych dodatkowych kosztów zaoszczędzić.

Wybór odpowiedniego dostawcy

Na rynku karmy i witaminy dla kota jest ogromna konkurencja, a dostawcy i producenci jak na przykład https://yarrowiacanifelox.pl walczą nie tylko na polu marketingowym, ale również cenowym. Warto jednak kierować się w pierwszej kolejności nie ceną ani opakowaniem produktu, a jego składem surowcowym. Najważniejsze, na co obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę, to:

  • stężenie procentowe prawdziwych składników mięsnych;
  • pochodzenie białka odzwierzęcego i innych produktów zwierzęcych w karmie (hodowane czy naturalne, rybne czy z mięsa czerwonego, jakościowe czy oddzielane mechanicznie itd.);
  • użyte warzywa i owoce oraz ich stężenie;
  • witaminy – te najbardziej wartościowe w zasadzie dla każdego czworonoga to witaminy A, D oraz E;
  • dodatki syntetyczne, czyli różnego rodzaju cząsteczki i struktury biochemiczne (np. białka) wpływające na regenerację czy budowę niektórych komórek i organów zwierzaka.

Wybór taniego dostawcy

Kupując większe opakowania karmy można więcej zaoszczędzić. Dodatkowo w Internecie znaleźć można karmy jakościowe, bogate w witaminy dla kota czy inne mikroelementy i białka, w znacznie korzystniejszej cenie – często bez dodatkowych kosztów dostawy. Warto więc po przeanalizowaniu składu jakościowego i ilościowego danej karmy poszukać lepszych dostawców, aby za najlepszą możliwą karmę zapłacić jednak mniej.