Czy pianka montażowa jest prosta w obsłudze?

Dziś tak bardzo popularna pianka montażowa jest produktem stosowanym głównie do montażu okien i drzwi. Zwykle mówi się, że jest to bardzo dobry produkt i głównie z tego powodu stosuje się go dość często. Jednak ma jedną wadę.

Wadą pianki montażowej jest to, że rozpoczynając ten produkt, trzeba wykończyć go do reszty. Jeżeli cokolwiek pozostanie w opakowaniu, wyschnie i nie będzie można ponownie użyć. Dlatego chcąc wykonać montaż okna lub drzwi, trzeba przede wszystkim kupić piankę o odpowiedniej pojemności lub po prostu pogodzić się z ewentualnymi stratami. Do montażu małego okienka czasem wystarczy mała pianka montażowa. Nie ma więc sensu kupować dużej, której i tak ponownie się nie wykorzysta.

Jak ograniczyć koszt podczas zakupu pianki montażowej?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakupienie pianka montażowa z aplikatorem. Jest to najprostszy krok do tego by ograniczyć dodatkowe koszty. Otóż zakup większej niż potrzeba pianki spowoduje, że cała niewykorzystana część musi zostać wyrzucona do śmieci. Tak samo w przypadku odwrotnej sytuacji pianka, która jest zbyt mała i okaże się niewystarczająca także wygeneruje większe koszty. Niezbędne będzie bowiem zakupienie dodatkowego opakowania, a to może oznaczać, że cena ostateczna będzie dość spora. Istotne jest, więc dokładne rozważenie potrzebnej ilości pianki. W sytuacji, gdy nie mamy pewności co do potrzebnej pojemności możemy po prostu poradzić się eksperta. W najgorszej sytuacji, gdy konieczne okaże się zakupienie dodatkowego opakowania nie tracimy jednak zbyt wiele, gdyż pianki kosztują naprawdę grosze.