home Inne Rodzina profesjonalnych soczewek

Rodzina profesjonalnych soczewek

Soczewki Proclear to cała rodzina produktów od renomowanego producenta soczewek kontaktowych, firmy Cooper Vision. Podobnie jak inne produkty tego typu, soczewki Proclear przeznaczone są przede wszystkim do użytku jednodniowego, ale również miesięcznego. W przypadku soczewek Proclear jednodniowych producent przewidział wersje zarówno dla krótkowidzów i dalekowidzów jak i wersję do czytania (multifokalną).

Wersje miesięczne

Cooper Vision przygotował także serię soczewek Proclear z myślą o osobach korzystających z takich rozwiązań na dłużej i zaprezentował już wiele lat temu na rynku wersję soczewek miesięcznych. W tej kategorii wyszczególnione zostały trzy rodzaje produktów: do czytania (multifokalne), dla krótkowidzów i dalekowidzów oraz dla osób ze zdiagnozowanym astygmatyzmem. To czyni rozwiązanie Proclear wyjątkowo uniwersalnym dla osób z różnymi rodzajami wad wzroku.

Różne moce korekcyjne

Firma chwali się nie tylko szerokim wyborem mocy korekcyjnych w swoich produktach spod bandery Proclear. Przede wszystkim cechą wyróżniającą ten produkt jest bardzo wysoka zawartość wody i specjalny syntetyczny materiał, który absorbuje i otacza się wodą, aby nie wysuszać gałki ocznej użytkownika, zapewniając mu maksymalny komfort przez wiele godzin. Producent podaje, że nawet po 12 godzinach noszenia uwodnienia soczewki nadal przekracza 95%.