home Porady Walka na pożyczanie bez zaświadczeń

Walka na pożyczanie bez zaświadczeń

Konieczność dostarczenia zaświadczenia do pożyczkodawcy jest tym, co najbardziej zniechęca osoby zainteresowane pożyczką lub kredytem. Dlatego firmy pożyczkowe oferujące dzisiaj szybkie i wygodne pożyczanie coraz częściej umożliwiają przejście całego procesu rejestracji i weryfikacji klienta oraz analizy jego zdolności kredytowej online – bez konieczności przekazywania zbędnych zaświadczeń. Zamiast zaświadczeń, coraz częściej pożyczkodawcy opierają się bowiem na oświadczeniach – zwłaszcza, jeśli mowa o firmach z rynku pozabankowego oraz prywatnych pożyczkodawcach. Dziś pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń jest wyjątkowo łatwo dostępna, również w Internecie.

Oświadczenie wnioskującego o pożyczkę

Pożyczkobiorca musi przede wszystkim udowodnić, że stać będzie go na zwrócenie pożyczonych pieniędzy, więc dla wyliczania jego zdolności kredytowej kluczowe znaczenie ma wysokość kwoty, o jaką aplikuje i ilość rat, na które chce rozłożyć zobowiązania. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń na krótki termin, czyli maksymalnie 30-dniowa, bardzo rzadko w przypadku pierwszego wniosku przekracza kwotę 1000 złotych. Dopiero wraz z kolejnymi spłatami i wzrostem wiarygodności u pożyczkodawcy, liczyć można na zwiększenie limitu lub obniżenie oprocentowania.

Pożyczki na wiele lat

Coraz częściej klienci szukają jednak możliwości zawnioskowania o pożyczkę ratalną na podobnie korzystnych warunkach, a więc bez konieczności dostarczania zaświadczeń. Firmy pożyczkowe umożliwiają więc rozłożenie zobowiązania na 3, 6 lub maksymalnie 12 miesięcy, co pozwala im ostatecznie na pożyczenie większego kapitału klientowi.