home Inne Właściwości kostki brukowej

Właściwości kostki brukowej

Kostkę brukową spotykamy wszędzie i to czasem w najbardziej nieoczywistych formach, które potrafią zachwycać. Na drogach i ścieżkach publicznych zazwyczaj funkcjonuje prosta odsłona kostki, ponieważ trzeba pamiętać, że przechodzi tamtędy spora liczba ludzi, każdego dnia, nie tylko w okresie letnim. W miejscach przeznaczonych do szerszego użytku publicznego szczególnie ważny jest postulat bezpieczeństwa.

Jak to działa?

Trzeba zatem zadbać przede wszystkim o to, by wykorzystywać materiały antypoślizgowe, które nie stworzą nadmiernego zagrożenia podczas zimowych przymrozków. Na bardziej zdobne i wyszukane wzornictwo można sobie pozwolić wokół pomników, katedr, teatrów, czy nawet prywatnych posesji. Z kolei na parkingach, czy podjazdach doskonale sprawdza się kostka ażurowa. Kostka brukowa to w rzeczywistości system idealnie dopasowanych i profesjonalnie wyprofilowanych bloczków, tworzących stylowe i fantazyjne mozaiki. Materiał daje ogromne pole do popisu, ze względu na bogactwo kolorów, kształtów oraz faktur.

Dlaczego warto wybrać kostkę brukową?

Kostka jest przede wszystkim materiałem trwałym, odpornym na wymagającą eksploatację oraz zmienne warunki atmosferyczne. Bloki zapewniają sporą nieprzepuszczalność wody. Ponadto, kostka brukowa nie nastręcza żadnych trudności, jeżeli chodzi o prace naprawcze, czy demontaż związany ze zmianą koncepcji.